| Chemical Resistance | Good |
|---|---|
| Elasticity | High |
| Seivice Life | ≥1000000 Times |
| Media | Water, Gas, Oil, Gasoline, Air |
| Working Environment | Low Pressure |
| Service Life | ≥1000000 Times |
|---|---|
| Tensile Strength | 1500 PSI |
| Durability | High |
| Packing | Plastic+carton |
| Elongation | 300% |
| Daya tahan | Tinggi |
|---|---|
| Struktur | Diafragma |
| Pengobatan permukaan | Lempar |
| Bentuk | bulat |
| Rentang Tekanan | 0,5-2,5Mpa |
| Ukuran | Disesuaikan |
|---|---|
| Fleksibilitas | Tinggi |
| Ketebalan | 0,2-10mm |
| Perlawanan | Tinggi |
| Set Kompresi | rendah |
| Bahan | EPDM |
|---|---|
| Warna | Hitam |
| Ukuran | 10 |
| Membentuk | Dengan Jarak Lengan |
| Jenis | Diafragma pengganti |
| Bahan | Karet |
|---|---|
| Warna | Hitam |
| Berlaku | Katup Pulsa |
| Kekuatan | 1.2W |
| Tegangan | DC12V |
| Tegangan | DC12V |
|---|---|
| Saat ini | 0,1A |
| Berlaku | Katup Pulsa |
| Paket | Kotak karton |
| Bahan | Karet |
| Size Range | 1/4" To 2" Diameter |
|---|---|
| Abrasion Resistance | Good |
| Surface Finish | Smooth, Polished, Etc. |
| Connection Type | Threaded, Flanged, Welded, Etc. |
| Flexibility | High |
| Warna | Hitam |
|---|---|
| Ukuran | Disesuaikan |
| Struktur | Diafragma |
| Pengolahan Permukaan | Lempar |
| tingkat kebocoran | 0,05% |
| Bahan diafragma | EPDM |
|---|---|
| Suhu media | -10 hingga 100 °C |
| Ukuran | 8 | 8 | 10 | 10 | 25 | 25 | 40 | 40 | 50 |
| Suhu sterilisasi | Max. Maks. 150 °C 150 °C |
| Diafragma | Diafragma pengganti |