| Apllication | Pulse Valve |
|---|---|
| Actuation Method | Pneumatic |
| Structure | Diaphragm |
| Pressure Rating | 150 PSI |
| Max Working Pressure | 10 Bar |
| Surface Treatment | Smooth |
|---|---|
| Max Working Pressure | 10 Bar |
| Leakage Rate | 0.05% |
| Structure | Diaphragm |
| Media | Air |
| Material | Nitrile Rubber (NBR) |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm |
| Pressurerating | 0.2 To 0.8 MPa |
| Temperature Range | -20℃-150℃ |
| Compatibility | Suitable For Pulse Jet Valves |
| Temperature Range | -20℃-150℃ |
|---|---|
| Working Temperature | -10~60℃ |
| Hs Code | 8481901000 |
| Thickness | 2.5mm |
| Screws | 304 Stainless Steel |
| Material | Rubber |
|---|---|
| Body Material | Stainless Steel |
| Operation Mode | Normally Closed |
| Pressure Range | 0-100 Psi |
| Operating Pressure | 0-100 Psi |
| Color | Black Or Customized |
|---|---|
| Serie | QBY |
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Usage Scene | Precipitator Equipment, Etc |
| Connection | Thread |
| Serie | QBY |
|---|---|
| Pressure | 0-10 Bar |
| Diaphragm Material | Nitrile Rubber |
| Fit | Drainer |
| Connection | Thread |
| Temperature Range | -20℃-150℃ |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm |
| Model | PM-60 |
| Mountingtype | Bolt-on |
| Material Quality | Nitrile/ |
| Maks. Tekanan | 100 batang |
|---|---|
| Max. Maks. Differential Pressure Tekanan Diferensial | 20 Bar |
| Maks. Laju Aliran | 10 M3/h |
| Tekanan pelepasan maksimum | 20 Bar |
| Max. Maks. Differential Temperature Suhu Diferensial | 50°C |
| Tegangan | Tegangan rendah |
|---|---|
| Kebocoran | Kebocoran Rendah |
| Tekanan | Tekanan tinggi |
| Kebisingan | Kebisingan Rendah |
| Ukuran | Disesuaikan |